7-11.12.2022 / Białystok

Z przyszłości w przeszłość i odwrotnie, czyli Before festiwalu ŻUBROFFKA!

Z przyszłości w przeszłość i odwrotnie, czyli Before festiwalu ŻUBROFFKA!

Zaczynaliśmy w klubie i do niego wracamyJ!

10 lat temu narodził się w naszych głowach pomysł stworzenia festiwalu filmowego, który wielu osobom wydawał się absurdalny z kilku powodów: miał odbywać się na Podlasiu, na dodatek w grudniu, gdy zima najbardziej daje się we znaki, miał to być festiwal krótkich filmów i z wieloma darmowymi pokazami dla widzów.

Pomysł wydawał się trudny do zrealizowania, ale… udało się i w tym roku obchodzimy 10. urodziny! Przez minioną dekadę festiwal mocno ewoluował – z małej regionalnej imprezy w klubie FAMA rozrósł się w wielkie wydarzenie z setkami filmów prezentowanych nie tylko w Forum i FAMIE, nie tylko w zaprzyjaźnionych białostockich instytucjach, ale także w wielu miastach i miasteczkach całego regionu! Program festiwalu też się mocno wzbogacił i pokazom filmowym towarzyszą dziś liczne koncerty, spotkania, panele dyskusyjne, wystawy i warsztaty.

Co roku odwiedza nas szereg gości z całego świata, a filmy ogląda kilka tysięcy osób. Możemy śmiało stwierdzić, że w grudniu ŻUBROFFKA zamienia się w polską stolicę krótkiego metrażu!

Z okazji 10. urodzin, na trzy tygodnie przed festiwalem, zapraszamy na nostalgiczno – energetyczny wieczór z festiwalem ŻUBROFFKA! We środę, 10 listopada pokażemy w FAMIE filmy, które zdobyły Grand Prix podczas poprzednich edycji naszej imprezy, a w ramach after party zagrają przyjaciele ŻUBROFFKI! Dodatkowo można będzie bezpośrednio porozmawiać z osobami tworzącymi festiwal: selekcjonerami, specjalistami od programów dodatkowych, tłumaczami, wolontariuszami etc. Mamy nadzieję, że tego dnia w Famie, wielka rodzina ŻUBROFFKI pojawi się w komplecie:)
Tego dnia zdradzimy też najważniejsze atrakcje X edycji FestiwaluJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *