6-10.12.2023 / Białystok

Nabór filmów rozpoczęty!

Nabór filmów rozpoczęty!

Rozpoczął się nabór filmów na jubileuszową 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Festiwal odbędzie się w dniach 2 – 6 grudnia 2015 roku w Białymstoku. Organizatorzy festiwalu zapraszają twórców do zgłaszania swoich filmów do konkursów. Najlepsze filmy, wybrane przez Jury oraz Publiczność, zostaną nagrodzone.

Festiwal od lat buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem – ŻUBROFFKA to wydarzenie, w ramach którego spotyka się energia obu tych światów. Selekcjonerzy wybierają zwykle około 100 najciekawszych filmów (spośród ponad tysiąca!) do 7 konkursów. Przygotowywane są także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z różnych stron świata.

W 2015 roku, pokazy filmów – jak zwykle – odbywać się będą w Białymstoku oraz w zaprzyjaźnionych miejscowościach północno-wschodniej Polski. Warto podkreślić, że Festiwal to nie tylko filmy. Podczas ŻUBROFFKI odbędą się także energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Uwaga! W tym roku nowością jest konkurs na najlepszy teledysk – konkurs jest otwarty dla twórców z Polski i zagranicy!

 

Konkursy międzynarodowe:

OKNO NA WSCHÓD – konkurs na najlepszy film niezależny skierowany do filmowców z krajów byłego bloku państw socjalistycznych

CAŁY TEN ŚWIAT – skierowany do twórców z całego świata – z wyłączeniem uczestników konkursów krajowych i OKNA NA WSCHÓD

Konkursy polskie:

AMATORZY – konkurs skierowanych do twórców amatorów, którzy tworzą autorskie filmy, mimo iż nie ukończyli żadnej szkoły filmowej i artystycznej

STUDENCI – konkurs na najlepszy film studencki zrealizowany w polskich szkołach filmowych i artystycznych

NIEZALEŻNI – konkurs skierowany do twórców niezależnych, absolwentów szkół filmowych i artystycznych, tworzących autorskie kino

Konkursy skierowane do polskich i zagranicznych twórców:

DZIECIAKI – konkurs na najlepszy film dla dzieci (które jednocześnie są jurorami w tym konkursie)

TELEDYSK – konkurs na najlepszy film do utworu muzycznego, skierowany do polskich i zagranicznych twórców amatorów, niezależnych i studentów.

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznane zostaną nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Nie zabraknie także Nagrody Publiczności, czyli Nagrody Dzikiego Żubra.

Terminy zgłaszania filmów:

Filmy zagraniczne: 1 września 2015

Filmy polskie: 1 października 2015

 

Zgłoszeń można dokonywać on-line na stronie:

www.filmfestivallife.com/Zubroffka-International-Short-Film-Festival

oraz

www.zubroffka.pl/zglos-film-2-2/

Zapraszamy na Podlasie, do krainy żubra i filmu!

Zobacz filmową relację z zeszłorocznego festiwalu autorstwa Krzysztofa Gajewskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *