6-10.12.2023 / Białystok

Bass da najt – ZUBROFFKA afterparty

Rozpoczęcie: 6 December 2014 22:30
Zakończenie: 7 December 2014 04:00
Kategoria: Concert
Lokalizacja: Fama Club

Bass da najt – ZUBROFFKA afterparty

ŻUBROFFKA w poszukiwaniu idealnej głębi bassu! Unikalna sobotnia noc w rytmach grime, drum’n’bass, dubstep, trap, garage, dancehall , hip hop i mrocznego techno. Wojownicy bassu zapraszamy!

Na scenie: CHIMPO (UK) // FOX (UK) // ZAMILSKA // VSHOOD feat. MISS GOD & gość specjalny: KAROLINA CZARNECKA


CHIMPO (UK)
To prawdopodobnie jeden z groźniejszych muzycznych „drapieżników”, szalejących na europejskich parkietach! Didżej, producent i MC, którego produkcje i sety łączą grime, drum’n’bass, dubstep, trap, garage, dancehall i hip hop, tworząc unikalne brzmienie, roznoszące publikę na parkiecie. Kariera muzyczna rzuciła artystę w każdy niemal kraniec świata i sprawiła, że jego idole stali się jego… fanami, dzięki czemu mógł oficjalnie zremiksować Wu Tang Clan, Zed Bias czy Omara! W 2012 roku, jako członek legendarnych grup Broke’n’English i Estate Recordings stał się częścią rewolucji, która stworzyła nową muzyczną scenę w Manchesterze, okrzykniętym „taneczną stolicą Wielkiej Brytanii” i „najbardziej ekscytującym miastem świata”. W tym samym czasie ukazał się jego, przełamujący stereotypy gatunkowe, album „Blowfish”, który szybko zyskał sympatię takich legend jak Goldie, Shy FX czy Pendulum. Z kolei utwór „Drama” aka „Gaza”, efekt współpracy z muzykiem Trigga, stał się hymnem w Manchesterze i całym Zjednoczonym Królestwie, a dzięki setom Skream i Benga stał się znany także w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie lata upłynęły Chimpo na współpracy z Dub Phizix, My Nu Leng i Calibre i tworzeniu ścieżek dźwiękowych dla Soul:r, Big Dada, Modulations i Tru Thoughts. https://soundcloud.com/chimpo-mcr

FOX (UK)
Urodzony w Manchesterze, wychowany w Jamajce, Fox to Mc, prowadzący i singjay na każdą okazję i miejsce. Wierny sojusznik manchesterskiej sceny muzycznej, gdzie udzielał się w wielu składach – pojawiał się m.in. w utworach Dub Phizix’a oraz współpracował studyjnie z Zed Bias, Chimpo, Claude Vonstroke, Spectrasoul, Calibre, Marcus Intalex, Lenzman, Biome, Murlo, Tokyo Prose, Mj Cole, Omarem. Na scenie nieodłącznie towarzyszą mu pozytywne wibracje i niespożyta energia. Oddycha muzyką – podróżuje w jej niezbadane rejony. Twierdzi że jego najlepsze dni mają dopiero nadejść!
https://soundcloud.com/mc-fox-mcr

ZAMILSKA (PL)
Objawienie polskiej sceny elektronicznej – producentka i animatorka kultury, od początku związana ze światem muzyki i sztuki audiowizualnej. Promowała lokalne sceny muzyczne, organizowała małe festiwale i prowadziła warsztaty tworzenia muzyki elektronicznej. Komponując, skupia się na takich gatunkach jak elektronika, techno, noise i nowoczesny world. Charakterystyczne dla niej są „monstrualny bas, pulsujący bit, trans i rozwalanie stereotypów”. Zamilska stała się popularna, gdy do sieci trafił jej pierwszy singiel „Quarrel”. Koncerty grane jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty, dodatkowo podkręciły zainteresowanie słuchaczy, zwłaszcza że artystka umie zaserwować żywiołową dawkę basu i potężnych bitów oraz wprowadzić publiczność w taneczny trans. Jej debiutancki album „Untune” ukazał się w maju 2014 roku i nie zawiódł oczekiwań, podobając się zarówno słuchaczom, jak i krytykom. Onet.pl pisał: „Płyta broni się autentycznością, mocną ekspresją, ciekawymi pomysłami aranżacyjnymi i eksperymentalnym zacięciem”, a Jacek Świąder z „Gazety Wyborczej”: „Dużo sobie obiecuję po wejściu na scenę artystki mającej tak mocno przemyślane zarówno brzmienie, jak i sens tego, co robi”. http://soundcloud.com/zamilska

VSHOOD feat. Miss God oraz ( &) gość specjalny: Karolina Czarnecka
VSHOODni drum and bass z charyzmatycznymi wokalistkami live! Po raz pierwszy w Białymstoku unikatowe wydarzenie: z zespołem wystąpi obdarzona mocnym głosem Miss God, a także gościnnie, z jedynym w swoim rodzaju „dopalaczem”, zaśpiewa Karolina Czarnecka. Na debiutanckiej płycie Karoliny „Córka” można usłyszeć utwór stworzony wspólnie z grupą VSHOOD. Jak zabrzmi na żywo? Przekonajcie się sami! Na pewno otrzymacie więcej, niż się spodziewacie. To będzie moc, energia, zasilanie, a Wy będziecie rozgrzani do czerwoności!
http://soundcloud.com/vshood

 

bilety: 15 zł / 20 zł
http://soundcloud.com/vshood