7-11.12.2022 / Białystok

MÚM na żywo do filmu Menchen am Sonntag

Rozpoczęcie: 2 December 2015 20:30
Zakończenie: 2 December 2015 22:00
Lokalizacja: Forum Cinema

MÚM na żywo do filmu na otwarcie festiwalu ŻUBROFFKA!

Założyciele MÚM, Örvar Smárason i Gunnar Tynes, zaprezentują się na specjalnym, jedynym w Polsce pokazie otwierającym Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Już 2 grudnia, w kinie Forum wykonają muzykę improwizowaną do niemego arcydzieła “Menchen am Sonntag” / “Ludzie w niedzielę” (1930).

02.12.2015, godz. 20.30
Kino Forum, ul. Legionowa 5, Białystok
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu pokazu)

Islandzki zespół MÚM znany jest z odkrywczego i energetycznego podejścia do muzyki, którego rezultatem jest różnorodność i nowatorskość kompozycji. Świadczą o tym chociażby tak, wydawałoby się, sprzeczne ze sobą projekty, jak wspólny singiel z Kylie Minogue czy utwór skomponowany dla orkiestry radiowej MDR Sinfonieorchester w Lipsku. Ostatni album MÚM był nominowany w ubiegłym roku do Nordic Music Prize.

“Menchen am Sonntag” / “Ludzie w niedzielę” – nieco zapomniany klejnot kinematografii z 1930 roku. Reżyserski debiut Curta i Roberta Siodmaków, do którego scenariusz napisał sam Billy Wilder! Jest to nie tylko jeden z ostatnich niemieckich filmów ery kina niemego, ale także interesująca okazja, by zobaczyć na ekranie młodych i beztroskich berlińczyków, spędzających weekend w mieście, które już niedługo miał przykryć mroczny cień historii.

Menschen am Sonntag - Stulkur Menschen am sonntag ljósmynd Menschen am Sonntag múm - Menshcen - Mengi 3 múm - Menshcen - Mengi MUM_ORVAR_GUNNI