6-10.12.2023 / Białystok

Pokaz zestawu animacji YELLOW STICKY NOTES – CANADIAN ANIJAM w Supraślu

Rozpoczęcie: 3 grudnia 2014 12:00
Zakończenie: 3 grudnia 2014 13:30
Bilety: Bezpłatne
Kategoria: Pokazy w regionie
Lokalizacja: Liceum Plastyczne w Supraślu ,pl. Kościuszki 1 ,Supraśl

Pokaz zestawu animacji YELLOW STICKY NOTES – CANADIAN ANIJAM w Supraślu

„Yellow Sticky Notes – Canadian Anijam” to zestaw filmów Jeffa Chiby Stearnsa i jego studia Meditating Bunny. W dokumencie „One Big Hapa Family” i animacji „What are you anyways?” autor, czerpiąc ze swoich doświadczeń, zabiera nas w podróż do swoich japońskich korzeni i problemów, jakie takiemu pochodzeniu często towarzyszyły. „Ode to a Post-it Note” oraz „Yellow Sticky Notes” to eksploracja techniki animacji z użyciem żółtych karteczek używanych do notatek, ale przez Jeffa podniesionych do rangi płótna malarskiego. Kilkunastu najlepszych kanadyjskich animatorów stworzyło razem film wyłącznie za pomocą żółtych karteczek, czarnego długopisu i opowieści o jednym dniu z życia, na tle codziennych działań i globalnych wydarzeń.

Jeff Chiba Stearns jest kanadyjskim filmowcem z japońskim i europejskim rodowodem. Skończył animację filmową, założył własną firmę produkcyjną Meditating Bunny i aktywnie zajmuje się kreacją filmów animowanych i dokumentalnych dla dzieci i dorosłych. Często tworzy zabawne i pouczające historie dotyczące tożsamości i wieloetniczności, korzystając przy tym ze swojego doświadczenia życiowego. Jest autorem terminu „Hapanimation”, opisującego jego styl, który jest mieszanką japońskiej i amerykańskiej animacji.

„Yellow Sticky Notes” (2007) to jedno z jego największych osiągnięć – film zdobył nagrodę publiczności na festiwalu filmów krótkometrażowych w Clermont-Ferrand i wiele innych nagród na całym świecie.

Program:
The horror of Kindergarten (classical w/computer animation), 5’07’’
Cats (classical animation), 1’05’’
Ode to a Post-it Note (stop motion animation), 5’10’’
What are you anyways? (animation), 10’40’’
Yellow Sticky Notes (classical animation), 6’
Kip and Kyle (classical animation), 0’47’’
One Big Hapa Family (live action documentary with animation), 48’’
Yellow Sticky Notes | Canadian Anijam (classical animation), 7’40’’