2-6.12.2020 / Białystok

Selekcja 2015

MFFK ŻUBROFFKA 2015 – selekcje konkursowe

KONKURS: AMATORZY

Urodziny / Birthday, dir./reż. Michał Toczek, Polska / Poland 2015, 13’08’’
Wykluczeni / Excluded, dir./reż. Krzysztof Świderski, Polska / Poland 2015, 12’57’’
Kierowca / The Driver, dir./reż. Jan Grabowski, Polska / Poland 2014, 15’48’’
Muszę sobie trampki kupić / I Need to Buy Sneakers, dir./reż. Aleksandra Folczak, Polska / Poland 2014, 12’56’’
Prześwity / Spaces Between, dir./reż. Karolina Ford, Polska / Poland 2015, 25’46’’
Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić / When It Comes to Me to Leave This World, dir./reż. Mateusz Buława, Polska / Poland 2014, 12’29’’

KONKURS: STUDENCI

Inka, dir./reż. Monika Majorek, Polska / Poland 2015, 13’
Ameryka / America, dir./reż. Aleksandra Terpińska, Polska / Poland 2015, 30’
Sposób naturalny / In a Natural Way, dir./reż. Agata Wojcierowska, Polska / Poland 2015, 10’
Luna, dir./reż. Filip Gieldon, Polska / Poland 2015, 35’
Niżej Podpisana / The Undersigned, dir./reż. Michal Pokropek, Polska / Poland 2015, 25’
La Etiuda, dir./reż. Martin Rath, Polska / Poland 2015, 7’
Mów do mnie / Talk to Me, dir./reż. Marta Prus, Polska / Poland 2015, 45’
Dalej / Keep Going, dir./reż. Marta Chyła, Polska / Poland 2015, 4’30”
Dokument / A Documentary Film, dir./reż. Marcin Podolec, Polska / Poland 2015, 6’50”
Dzień babci / Grandma’s Day, dir./reż. Miłosz Sakowski, Polska / Poland 2015, 30’
Atol św. Jakuba / St. Jacques Atol, dir./reż. Wacław Marat, Polska / Poland 2015, 3’09”

KONKURS: NIEZALEŻNI

Hipopotamy / Hippos, dir./reż. Piotr Dumała, Polska / Poland 2014, 12’29”
Skazani na książki – Sławomir Shuty / Condemned to Books – Sławomir Shuty, 
dir./reż. Iwona Nowacka, Polska / Poland 2014, 7’12”
Lila, 
dir./reż. Dominika Łapka, Polska / Poland 2015, 12’29”
Moloch, 
dir./reż. Szymon Kapeniak, Polska / Poland 2015, 34’
Niebieski pokój / Blue Room, 
dir./reż. Tomasz Siwiński, Polska / Poland 2014, 15’
Obiekt / Object, 
dir./reż. Paulina Skibińska, Polska / Poland 2015, 15’
Łaźnia / Baths, 
dir./reż. Tomek Ducki, Polska / Poland 2014, 4’
Córka / Daughter, 
dir./reż. Tomasz Wolski, Polska / Poland 2015, 25’
Koniec świata / The 
End of the World, dir./reż. Monika Pawluczuk, Polska / Poland 2015, 38’
Trampkarze / Football Brothers, dir./reż. Marcin Filipowicz, Polska / Poland 2015, 28’
Mine de Rien / Story of Nothing, dir./reż. Grzegorz Jaroszuk, Polska, Francja / Poland, France 2015, 18’
Vonk / Spark, dir./reż. Kuba Szutkowski, Polska, Holandia / Poland, Netherlands 2015, 8’

KONKURS: MUSIC VIDEO

Paradise awaits – Zhu, dir./reż. Tomek Ducki, Poland, UK / Polska, Wielka Brytania 2014, 3’40”
Hey Now – London Grammar, dir./reż. Chris Ullens, United Kingdom / Wielka Brytania 2014, 3’33”
Dýchať síru / To Breathe Sulfur – Čisté Tvary, dir./reż. Marián Vredík, Slovakia / Słowacja 2015, 4’50”
No Survi – DVA, dir./reż. Andrej Kolencik & Peter Skala, Slovakia / Słowacja 2015, 2’48”
All I’m Saying – James, dir./reż. Péter Vácz, UK, Hungary / Wielka Brytania, Węgry 2015, 3’41”
Elmando – Sandro Joyeux, dir./reż. Anton Octavian, Romania / Rumunia 2014, 3’23”
The Road – ALB, dir./reż. Julien Lassort, France / Francja 2015, 3’35”
Botanica de Los Angeles – Xiu Xiu, dir./reż. Florent Texier, France / Francja 2014, 3’
Run Away – Naive New Beaters, dir./reż. Romain Chassaing, France / Francja 2015, 4’11”
Powers – Trevor Dickson, dir./reż. Romain Laurent, France / Francja 2015, 2’56”
Leave MAlone – Tommy Cash, dir./reż. Tomas Tammemets (Tommy Cash) Estonia 2015, 3’
Pył / Dust – Fisz Emade Tworzywo, dir./reż. Marek Skrzecz, Poland / Polska 2014, 4’40”
Arsenio – JAAA!, dir./reż. Kaloszki group, Poland / Polska 2015, 3’45”
FUCKKKYOUUU – Flying Lotus, dir./reż. Eddie Alcazar, United States / Stany Zdjednoczone 2015, 8’28”
Walls – Art Department, dir./reż. Grandson & Son, Hugo Moreno and Jonny White, France / Francja 2015, 3’25”

KONKURS: OKNO NA WSCHÓD

Dispozitiv 0068 / 0068 Sniper’s Nest, dir./reż. Radu Barbulescu, Romania / Rumunia 2015, 20’
Piknik / Picnic, dir./reż. Jure Pavlović, Croatia / Chorwacja 2015, 13’
Frusztráció / Frustration, dir./reż. Milán Kopasz, Hungary / Węgry 2014, 13’23”
Tatal nostru / Our Father, dir./reż. Sergiu Lupse, Romania / Rumunia 2014, 8’
Lost Village, dir./reż. George Todria, Spain, Georgia / Hiszpania, Gruzja 2015, 15’36”
Mi ne mozhem zhit bez kosmosa / We Can’t Live Wthout Cosmos, dir./reż. Konstantin Bronzit, Russia / Rosja 2015, 15”
Мартышка / Monkey, dir./reż. Ilya Kopylov, Russia / Rosja 2015, 19”
Дорогой Резо / Dear Rezo, dir./reż. Giuri Dzhokhadze, Russia / Rosja 2015, 30”
Kastrāts Kuilis / Castratus the Boar, dir./reż. Raitis and Lauris Abele, Latvia / Łotwa 2014, 23”
Sobaka / Doggone, dir./reż. Domas Petronis, Lithuania / Litwa 2014, 10”
The Return of Erkin, dir./reż. Maria Guskova, Russia / Rosja 2015, 28”
Elu Herman H. Rott’iga / Life with Herman H. Rott, dir./reż. Chintis Lundgren, Estonia, Croatia, Denmark /Estonia, Chorwacja, Dania 2015, 11”
Оно / It, dir./reż. Genadzi Buto, Belarus, Russia / Białoruś, Rosja 2015, 8”
Kak da nadebeleem zdravoslovno / Getting Fat in a Healthy Way, dir./reż. Kework Aslanyan, Bulgaria / Bułgaria 2015, 22’
Зевс / Zeus, dir./reż. Pavel G. Vesnakov, Bulgaria, Germany / Bułgaria, Niemcy 2015, 30’
Sve je više stvari koje dolaze / With Many Things to Comedir./reż. Jelena Gavrilović, Serbia / Serbia 2015, 23’
Равлики / Snails , dir./reż. Maryna Vroda, Ukraine / Ukraina 2014, 19’
Yesterday, dir./reż. Peter Bronfin, Russia / Rosja 2014, 9’30”

KONKURS: KIDS

Blackboard, dir./reż. Hyash Tanmoy, India / Indie 2015, 6’
The Red Thunder, dir./reż. Alvaro Ron ,USA, Spain / Stany Zjednoczone, Hiszpania 2015, 6’26”
The 
Present, dir./reż. Jacob Frey, Germany / Niemcy 2015, 4’26”
Endear, dir./reż. Nadya Wijaya, Suhyun Cho, United States / Stany Zjednoczone 2015, 4’
PAWO, dir./reż. Antje Heyn, Germany / Niemcy 2015, 7’39”
Мой дедушка был вишней / My Grandfather Was a Cherry Tree, dir./reż. Olga Poliektova, Tatiana Poliektova, Russia / Rosja 2015, 12’30”
ZIMBO, dir./reż. Juan Medina, Mexico / Meksyk 2015, 10’
Kuchyňské pohádky / Kitchen Tales, dir./reż. Vojtěch Domlátil, Czech Republic / Czechy 2014, 7’25”
Alienation, dir./reż. Laura Lehmus, Germany / Niemcy 2014, 6’14”
L’Homme de l’Îles Sandwich / The Sandwich Island Man, dir./reż. Levon Minasian, France / Francja 2015, 26’
The Ballad of the Homeless, dir./reż. Monica Manganelli, Italy / Włochy 2015, 8’50”
Crevette / Shrimp, dir./reż. Sophie Galibert, France / Francja 2015, 16’
The Girl Who Spoke Cat, dir./reż. Dotty Kultys, UK, Poland / Wielka Brytania, Polska 2014, 5’40”
Коровка / Ladybug, dir./reż. Marina Karpova, Russia / Rosja 2015, 3’
Снежные зайчики / Snow Bunnies, dir./reż. Elizaveta and Polina Manokhina, Russia / Rosja 2014, 3’30”
Bear me. Przyjaciele / Bear Me. Friends, dir./reż. Kasia Wilk, Poland / Polska 2014, 3’47”
Schwammerlbert, dir./reż. Pia Auteried, Germany / Niemcy 2014, 4’26”
Gucio Zaczarowany / Bobo’s Metamorphoses, dir./reż. Daria Kopiec, Poland / Polska 2015, 16’40”
Tyo te chiero! / I Want It!, dir./reż. Nicolas Conte, Argentina / Argentyna 2014, 8’
Kak zhivut kotiki / Cats Tales, dir./reż. Vera Myakisheva, Russia / Rosja 2015, 7’35”
Kak Sardel napravi remont / Grumpy Does Repairs, dir./reż. Radostina Neykova, Sofiya Ilieva, Bulgaria / Bułgaria 2015, 8’30”
Frenemy, dir./reż. Vera Lalyko, Germany / Niemcy 2015, 6’15”
Gueule de Loup / Wolf Head, dir./reż. Alice Vial, France / Francja 2014, 24’
In Case of Emergency, dir./reż. Sophia Yu, United States / Stany Zjednoczone 2015, 3’18”

KONKURS: CAŁY TEN ŚWIAT

 / Horn, dir./reż. Sungbin Byun, South Korea / Korea Południowa 2014, 29’40’’
Jack (a journey to fulfillment), dir./reż. Jim Süter, Netherlands / Holandia 2015, 30’
Von Faltbooten und Heringen / Sparrows and Snorkels, dir./reż. Elena Brotschi, Switzerland / Szwajcaria 2014, 15’
Maman(s) / Mother(s), dir./reż. Maimouna Deucoure, France / Francja 2015, 21’
Je Crie ton Nom / I Scream Your Name, dir./reż. Oskar Rosetti, Switzerland / Szwajcaria 2015, 25’
En avant, calme et droit / Big Up, 
dir./reż. Julie-Anne Roth, France / Francja 2014, 19’
Namo / Unknown, dir./reż. Salah Salehi, Iran 2014, 30’
Champion, dir./reż. Måns Berthas, Sweden / Szwecja 2015, 19’
Yùl et le Serpent, dir./reż. Gabriel Harel, France / Francja 2015, 13’
A Ciambra Young Lions of Gypsy, dir./reż. Jonas Carpignano, France, Italy / Francja, Włochy 2014, 16’22”
Bal de famille / Family Dancing, dir./reż. Stella di Tocco, France / Francja 2015, 23’
Cevirmen / The Translator, dir./reż. Emre Kayis, United Kingdom / Wielka Brytania 2014, 23’
Die Jacke / The Jacket, 
dir./reż. Patrick Vollrath, Austria, Germany / Austria, Niemcy 2014, 9’14”
De Smet, dir./reż. Wim Geudens, Thomas Baerten, Belgium, Netherlands / Belgia, Holandia 2014, 14’51”
Bloedhond / Wild Dog, dir./reż. Mees Peijnenburg, Netherlands / Holandia 2015, 8’
Malaguti Phantom, dir./reż. Sam de Jong, Netherlands / Holandia 2014, 8’
Muerte Blanca / White Death, dir./reż. Roberto Collío, Chile 2014, 17’
4min15 au révélateur / 4min15 in the Developer, dir./reż. Moïa Jobin-Paré, Canada / Kanada 2015, 4’44”
Gashapon Kou-lou-kou-lou, dir./reż. Chen Wei-Yuan, Taiwan /Tajwan 2014, 5’12”