5-9.12.2018 / Białystok

Harmonogram

Harmonogram 2018

BIAŁYSTOK

 

5 grudnia 2018 (środa)

godz. 11:00
VI Liceum Ogólnokształcące – Czytelnia, ul. Warszawska 8
Pokaz Okiem Młodych: Szczęśliwa Trzynastka / The Youth Perspective: The Lucky Thirteen (88’)

godz. 12:00
Uniwersyteckie Centrum Kultury – Uniwersytet w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1N
Pokaz Azerbejdżan: kraina kontrastów / Azerbaijan: The Land of Contrasts (99’)

godz. 16:15
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Studenci I / Students I (88’)

godz. 16:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Cały ten Świat I / Whole Wide World I (112’)

godz. 18:00
Galeria Arsenał – ul. Mickiewicza 2
Pokaz Animowane dokumenty / Animated documentaries (106’)

godz. 18:30
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Niezależni / Independent (119’)

godz. 18:30
Foyer Kina Forum, ul. Legionowa 5
Wernisaż wystawy fotografii Michał Siarek: Alexander

godz. 19:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
Spotkanie autorskie z fotografem Michałem Siarkiem

godz. 19:45
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
Wernisaż wystawy Jan Švankmajer. Wymiary dialogu / Pomiędzy filmem a sztukami pięknymi / Jan Švankmajer. Dimensions of Dialogue / Between Film and Fine Art

godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5, bilet: 30 zł
Otwarcie Festiwalu / Festival Opening film Upadek domu Usherów / The Fall of the House of Usher (1928, 63’) + muzyka Forest Swords (UK)

godz. 23:00
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
Pokaz Midnight shorts vol. VII (106’), wiek: 18+

 

6 grudnia 2018 (czwartek)

godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Kids – młodzież 13+ / Kids – youth 13+ (84’)

godz. 12.00
Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20, C.02 – Mała Aula
Pokaz Zebrane z Europy / Picked up from Europe (89’)

godz. 17.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Okno na Wschód II / Eastward Window II (103’)

godz. 17:15
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Cały ten Świat I / Whole Wide World I (112’)

godz. 18:00
Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, ul. O. Sosnowskiego 11
Pokaz Spojrzenie na miasto / Urban View (80’)

godz. 19:45
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Cały ten Świat II / Whole Wide World II (108’)

godz. 20.00
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Studenci II / Students II (74’)

godz. 22:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 8 zł
Konkurs Music video (55’)
Koncert Meisterjaan (EST) + vj Aleksander Sprohgis (EST)

 

7 grudnia 2018 (piątek)

godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Kids – młodzież 16+ / Kids – youth 16+ (62’)

godz. 11:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
Podlaskie Śniadanie Filmowe / Podlasie Film Breakfast (80’)

godz. 13:00
Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20, C.01 – Duża Aula
Pokaz filmów oraz panel dyskusyjny Oblicza patriotyzmu / Faces of Patriotism (96’)

godz. 16:30
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Amatorzy / Amateurs (87’)

godz. 17:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Studenci I / Students I (88’)

godz. 18:00
Galeria Arsenał – ul. Mickiewicza 2
Konkurs Na skraju – eksperyment i wideo-art. / On the Edge – Experiment and Video-Art (117’)

godz. 18:15
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Okno na Wschód cz. I / Eastward Window I (111’)

godz. 20:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Niezależni / Independent (119’)

godz. 20:45
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Cały ten Świat III / Whole Wide World III (109’)

godz. 22:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 10 zł/15 zł
ŻUBROFFKA goes TECHNO Zitto (Bassiani/GEO), Błażej Malinowski live (The Gods Planet, Semantica/PL), Dtekk (Up To Date Festival/PL), Aksamit (Affekt/Projekt Pralnia/PL)

 

8 grudnia 2018 (sobota)

godz. 10:00
Centrum im. L. Zamenhofa, ul. Warszawska 19
Konkurs Kids 6+ (55’)

godz. 11:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
Latynoskie Animowane Śniadanie Filmowe / Latino Animated Film Breakfast (87’)

godz. 14:00
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Okno na Wschód II / Eastward Window II (103’)

godz. 15:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Studenci II / Students II (74’)

godz. 16:30
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Brunch Wschodnie przyjemności / Eastern Pleasure (87’)

godz. 17:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Cały ten Świat III / Whole Wide World III (109’)

godz. 18:45
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Amatorzy / Amateurs (87’)

godz. 20:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Konkurs Okno na Wschód I / Eastward Window I (111’)

godz. 20:30
Pałac Branickich: Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 1
Pokaz FAMUska masakra piłą mechaniczną / The FAMU Chainsaw Massacre (71’)

godz. 20:45
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Konkurs Cały ten Świat II / Whole Wide World II (108’)

godz. 22:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5, bilet: 15 zł/20 zł
Party Rozzma (rave bass from Cairo, EGY), PEDRO (Enchufada/PT), The Busy Twist (afro tropical dance music, UK/GH)

 

9 grudnia 2018 (niedziela)

godz. 10:00
Centrum im. L. Zamenhofa, ul. Warszawska 19
Konkurs Kids 10+ (68’)

godz. 11:30
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
Węgierskie Śniadanie Filmowe / Hungarian Film Breakfast (81’)

godz. 13:30
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Pokaz Azerbejdżan: kraina kontrastów / Azerbaijan: The Land of Contrasts (99’)

godz. 14:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Pokaz Filmy członków Jury / Jury members’ films + Q&A I (60’)

godz. 15:30
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Pokaz Trieste Science+Fiction Festival: włoskie niesamowitości i dziwadła / Italian Weird and Eerie (86’)

godz. 16:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Pokaz Filmy członków Jury / Jury members’ films + Q&A II (82’)

godz. 17:30
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
Pokaz Nieszczęśliwa trzynastka / Unlucky Thirteen (76’)

godz. 19:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Uroczyste ogłoszenie wyników Festiwalu + pokaz nagrodzonych filmów / Festival Award Ceremony + Screening of awarded films

 

PODLASIE

 

5 grudnia 2018 (środa)

godz. 15:15
Supraśl / Liceum Plastyczne, Plac Kościuszki 1, Sala Filmoteki Szkolnej
Masterclass Michaela Müller (60’)

godz. 17.30
Białowieża / Kino Żubr, ul. Sportowa 17
Pokaz Ameryka Łacińska w animacji poklatkowej / Latin America in Stop Motion (87’)

 

6 grudnia 2018 (czwartek)

godz. 17:00
Narew / Narwiański Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 105
Pokaz Węgierskie filmy krótko(żebrowe) / Hungarian Short Ribs (81’)

godz. 18:00
Sokółka / Kino Sokół, Plac Kościuszki 24
Pokaz Okiem Młodych: Szczęśliwa Trzynastka / The Youth Perspective: The Lucky Thirteen (81’)

godz. 18:00
Łomża / II Liceum Ogólnokształcące, Plac Kościuszki 3
Pokaz Oblicza patriotyzmu / Faces of Patriotism (96’)

godz. 18:00
Hajnówka / Hajnowski Dom Kultury, ul. T. Sołoniewicz 4
Pokaz Azerbejdżan: kraina kontrastów / Azerbaijan: The Land of Contrasts (99’)

godz. 19:00
Augustów / Miejski Dom Kultury, ul. Rynek Zygmunta Augusta 9
Pokaz Trieste Science+Fiction Festival – włoskie niesamowitości i dziwadła / Italian Weird and Eerie (86’)

 

7 grudnia 2018 (piątek)

godz. 15:15
Supraśl / Liceum Plastyczne, Plac Kościuszki 1, Sala Filmoteki Szkolnej
Pokaz Ameryka Łacińska w animacji poklatkowej / Latin America in Stop Motion (87’)

godz. 17:00
Narewka / Gminny Ośrodek Kultury, ul. Nowa 3a
Pokaz Zebrane z Europy / Picked up from Europe (89’)

godz. 18:00
Kleszczele / Świetlica Wiejska Wsi Dobrowoda, ul. Kolejowa 19
Pokaz Nieszczęśliwa trzynastka / Unlucky Thirteen (76’)

godz. 18:00
Sejny / Ośrodek Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17
Pokaz FAMUska masakra piłą mechaniczną / The FAMU Chainsaw Massacre (71’)

 

Wydarzenia towarzyszące:
Warsztaty: animacji dla dzieci, dokumentalne dla seniorów, malowania animacji na szkle, radiowe warsztaty dziennikarskie
Poradnik terapeutyczny: Komu po co to kino
Panele dyskusyjne: Oblicza Patriotyzmu, Wschodnie przyjemności, W gąszczu festiwali

 

Na wszystkie filmowe pokazy – wstęp wolny! Q&A po seansach!
Napisy w języku polskim! All films with English subtitles!
Pokazy dla osób w wieku: 16+

 

Bilety na otwarcie festiwalu i koncerty – do kupienia w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

 

FESTIWAL ZREALIZOWANY Z DOTACJI MIASTA BIAŁEGOSTOKU
ORAZ DZIĘKI WSPARCIU POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ

Organizator: BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY – DKF „GAG”

 

 

Attachments